Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 24.11.2012 10:31:03 

Kaktusy-Piloušek

Novinky
Zde naleznete nejnovější info z mé sbírky.
 
26.5.2012-Dnes již je sbírka protříděna od uschlých a zmrzlích rostlin a všechny semenáčky které již tři roky rostli trn na trn vedle sebe jsou rozsazené jednotlivě v malých květináčcích a nic jim již nebrání v růstu. Časem nás bude čekat rozsazování odnožujících rostlin a nákup nových rostlin od známých kaktusářů. Také se objevily první náznaky květů u Turbinicarpusů a Gymnocalycií. Snad už letos vykvetou :)
 
19.3.2012-Po delší pauze se pouštím do obnovení svých stránek a své sbírky. Za spolupráce své přítelkyně jsme již vyseli odhadem 400 semen a v květnu budeme objednávat nově rostliny, aby sme zaplnili ztráty, které sbírka utrpěla.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 
22.1.2010-Na stránky byl přidán nový text o vysévání semen v rubrice pěstování kaktusů.
 
16.2.2010-Na stránkách kaktusářů z Dvora Králove nad Labem jsem narazil na nabídku rostlin pro rok 2010. Samozřejmě jsem neodolal a asi 16ks rostlin jsem si objednal. Byly to Ariocarpusy a Astrophyta. Také Epithelanta, Lophophora a Strombocactus. Jejich nabídka je velmi pěkná a nabízejí mnoho dobrých a vzácných kytek. Každý, kdo se zajímá o mexické kaktusy tam najde to, co chce.
 ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
30.10.2009-Na stránky jsem přidal nabídku semen. Semena jsou letošního sběru. U astrophyt, parodie, mediolobivie a mammillarie mohu zaslat foto.
 
27.9.2009-U nás na jihu se poněkud ochladilo a v noci teplota dosahovala teploty okolo 2-3°C. Je to deset dní od posledního zalití a tak jsem usoudil, že by bylo dobré přesunout sbírku na zimoviště. Nevím, jestli je to dobrý nápad ale se zimovíním nemám moc zkušeností a proto nechci ponechat nic náhodě. Kdyby měl někdo zájem mi poradit ohledně zimování tak bych byl moc rád. V případě zájmu pište na email- pilda.adam@seznam.cz .
TOPlist